Manufacturer of a wide range of products which include nylon flat washer, nylon shoulder washers, white nylon washer, plastic nylon washer, plastic washers nylon and round nylon washer.
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 4 mm |
| Outer Diameter | 9 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Usage | industrial |
| Material | nylon |
₹ 0.5 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 3 mm |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Usage | pharma/fabricator |
| Material | nylon |
₹ 1 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 6 mm |
| Outer Diameter | 14 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Usage | pharma/ fabricator |
| Material | nylon |
₹ 0.5 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 2 mm |
| Outer Diameter | 5 mm |
| Thickness | 0.5 mm |
| Usage | pharma/industrial |
| Material | Nylon |
| Brand | 6sigma |
₹ 0.5 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 2 mm |
| Outer Diameter | 5 mm |
| Thickness | 0.5 mm |
| Usage | industrial/pharma |
| Material | Nylon |
₹ 0.5 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 3 mm |
| Outer Diameter | 6 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Usage | Industrial/Pharma |
| Material | Nylon |
₹ 1 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Plastic Packet |
| Thickness | 8 mm |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Hardness | 60 Shore A |
| Color | White |
| Material | Nylon |
| Country of Origin | Made in India |
| Tensile Strength | 100 Mpa |
| Diameter | 30 mm |
Minimum order quantity: 5000 Piece
Ashish Jain (Proprietor)
6 Sigma Enterprises
504, 5th Floor, M B Tower, Mb Estate, Ram Mandir, Virar West
Palghar - 401303, Maharashtra, India